Ehliyet Sınavı

Ehliyet sınav soruları

Ehliyet Sınavından Nasıl Geçilir ?

Ehliyet sınavını geçmek isteyen adayların bazı ipuçlarına ulaşmaları gerekmektedir. Bildiğin üzere ehliyet sınavı zorlu ve meşakkatli bir süreçtir. Bu sürecin sonunda teorik ve yazılı sınavlar vardır. Bilindiği üzere her yıl 5 defa ehliyet sınavı gerçekleştirilmektedir. Ehliyet sınavının önce yazılı kısmı daha sonra direksiyon yani teorik kısmı yapılmaktadır. Peki, sınavı geçmek isteyen adaylar bu süreçte ne yapmaları lazımdır ?

Ehliyet sınavından nasıl geçilir ? (2015-2016-2017) yıllarına özel derlediğimiz tavsiyelerimizi dikkatli incelemenizi isteriz. Ehliyet sınavını geçmek için ne yapmak gereklidir ? İşte bu sorunun yanıtı kişinin kendisine etmektedir.


  • Yazılı sınavı geçebilmek için öncelikle bir kitap alıp üzerinde eksik kaldığınız konular üzerinde çalışmak gerekmektedir.
  • Daha sonra başarılı bir şekilde yazılı sınavı geçeceksiniz.
  • Son süreçte teorik kısmı yani direksiyon dersi alarak sınavlarını kolaylıkla verebilirsiniz.

Ehliyet sınavını geçmek için ne yapmalıyım ?

Adaylara buradan anlatmak istediğimiz şeylerin başında kesinlikle direksiyon sınavında heyecan yapmayın. Eğer araba sürmesini bilmiyorsanız, kendinizi araç sürmesini öğretebilecek bir öğretmen bir tanıdık veya bir dost bulabilirsiniz. Bu süreçte sizlerin başarılı olacağını ümit ediyoruz.

Bir önceki yazımız olan Ehliyet Sınavında Kaç Soru Var ? başlıklı makalemizde ehliyet sınavında kaç doğru yapılması gerekiyor, ehliyet sınavında kaç hak var ve ehliyet sınavında kaç net yapmak gerekir hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ehliyet Sınavı © 2018 Ehliyet