Ehliyet Sınavı

Ehliyet sınav soruları

Ehliyet Sınavında Kaç Soru Var ?

Ehliyet sınavında kaç soru var 2017 ? Bu sene sınava girecek kursiyerlerin ilk bakacağı konu sınavda kaç soru çıkacağı ve kaç puan yeterli olması gerektiğidir. Peki, ehliyet sınavında toplam kaç soru var ? Toplamda 50 soru sorulmaktadır. Sınava M, A1, A2, A, B1, D1, D, C1, C ve F türünden girecek adaylar için 12 tane ilk yardım sorusu, 23 tane trafik bilgisi sorusu, 9 tane motor bilgisi ve son olarak 6 tane trafik adabı bilgisi soruları soracaktır. Toplamda 50 soru üzerinden sınava girilmektedir.

Şimdi, ehliyet sınavında kaç soru bilmek gerekir ? En az 35 soruyu doğru işaretlemek gerekmektedir. Her soru 2 puan üzerinden hesaplanarak en az 70 puan alınması gerekmektedir. (35 x 2 =70) Ehliyet sınavında kaç soru doğru olmalı ? (35 doğru şık) Ehliyet sınavında kaç ders var (Toplamda 4 tane ders vardır. Bunlar; ilk yardım bilgisi, trafik ve çevre bilgisi, motor bilgisi, trafik adabı bilgisi)


Ehliyet sınavı kaç soru kaç dakika (2015-2016-2017) yıllarına baktığımız, genellikle sınav Cumartesi günleri olmaktadır. Toplam sınav süresi 1 saat olarak yapılmaktadır. Sınavı geçebilmek için ehliyet sınavında kaç soruya doğru cevap vermek gerekir ? 35 sorunuz doğru olması gerekmektedir.

Ehliyet sınavında kaç soru yanlış yapma hakkımız var ? 15 tane yanlış yapma hakkınız vardır. 3 yanlış 1 doğruyu götürmemektedir. Ehliyet sınavında kaç soru yaparsam geçerim ? Sonuç itibariyle en az 35 doğrunuz olacak ve 15 yanlış olacaktır. Sakın boş soru bırakmayınız.

Aynı şekilde forklift ehliyeti sınavında kaç soru var ? Geçme notu 70’tir. Doğru sayısı diğer ehliyet sınavları gibi en az 35 olması gerekmektedir.

Bir önceki yazımız olan Ehliyet Sınavında Dosya Yakmak başlıklı makalemizde ehliyet sınavı dosya yakmak, ehliyet sınavında dosya yanarsa elektronik sistem ve ehliyet sınavında dosya yanarsa ne olur hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ehliyet Sınavı © 2018 Ehliyet